najedź myszką na kółeczko obok

TURNUS


Kielce

Realizator: Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach

Termin: 14 – 26 lipca 2014 r.
Uczestnicy: dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat

Czym jest przestrzeń? Jak można na nią wpływać, formować, wypełniać i kształtować? W tegorocznej edycji „Lata w teatrze” zadamy wiele takich pytań. Na niektóre z nich znajdziemy odpowiedzi, inne pozostaną zagadką. Z pewnością jednak będziemy się świetnie bawić, wykorzystując do tego wyobraźnię i kreatywność nie tylko uczestników warsztatów, ale każdego, kto będzie miał ochotę wziąć udział w naszej wakacyjnej przygodzie. Nietrudno będzie nas znaleźć – balonowa oprawa scenograficzna działań plenerowych z pewnością przyciągnie Kielczan. Za pomocą języka teatru i sztuk pokrewnych – plastyki, muzyki, sztuki cyrkowej i multimediów – spróbujemy oswoić przestrzeń naszego miasta.

W ramach warsztatów powstaną 3 grupy: muzyczno-wokalno-kompozytorska, pantomimiczna i cyrkowa oraz 3 grupy rotacyjne: scenograficzna, z zakresu nowych technologii oraz do spraw promocji i reklamy. Nasze działania będą się odbywać zarówno w siedzibie teatru, telewizji, radiu, w studiu nagrań, Centrum Designu, jak i w przestrzeni miejskiej. Zorganizujemy 2 całodniowe pikniki teatralne, podczas których zamienimy przestrzeń wielkomiejskiego osiedla w otwartą przestrzeń twórczej zabawy dla całych rodzin. Udowodnimy, że otaczający nas świat, nasza codzienność mogą stać się atrakcyjne i ciekawe, jeśli tylko spojrzymy na nie z innej perspektywy. Efektem naszej pracy będzie pokaz-happening pod tytułem „Miasto gra”. Widowisko oparte na klaunadzie w atrakcyjnej, zabawowej formie przełamie barierę aktor – widz. Nazwa prezentacji odwołuje się do przestrzeni miasta (w której mieszkamy, żyjemy, uczymy się) oraz wieloznaczności słowa „gra”. W naszych działaniach zastosujemy techniki dramy, metody pedagogiki cyrku, podstawy pantomimy, techniki improwizacji oraz metody pracy Jana Dormana.

Tytuł prezentacji i termin:

„Miasto gra”

25 lipca, godz. 18.00 - siedziba TLiA „Kubuś” w Kielcach, ul. Duża 9 (ilość miejsc ograniczona)

26 lipca, godz. 18.00 – kielecki Rynek (w razie niepogody spektakl zostanie zaprezentowany w siedzibie Teatru)

 

Kontakt:

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach

ul. Duża 9, 25-304 Kielce

tel./fax: (41) 344-58-36, (41) 368-02-93

www.teatrkubus.pl

 

Koordynatorka:

Joanna Kowalska

tel.: 696-725-330

e-mail: joanna.kowalska@teatrkubus.pl

 


PROWADZĄCY:

Ewa Lubacz – aktorka, instruktorka tańca, szczudlarka, pedagog. Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza (Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku), UMCS w Lublinie (Animator i Menedżer Kultury), UJK w Kielcach (Edukacja Muzyczna). Ukończyła Szkołę Pedagogów Teatru. Założycielka dziecięco-młodzieżowej Grupy Teatralnej TworzyMy. W 2013 r. wzięła udział w programie „Lwt”. Laureatka Lauru Wolontariatu regionu świętokrzyskiego za pracę społeczną z dziećmi i młodzieżą. Realizatorka i pomysłodawczyni wielu programów z zakresu edukacji teatralnej. Od 2006 r. związana z TLiA „Kubuś”.

Michał Olszewski – lalkarz, żongler, dziennikarz, administrator sieci komputerowych, animator kultury. Absolwent Wyższej Szkoły Dziennikarskiej w Warszawie, Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz Politechniki Świętokrzyskiej. Na stałe współpracuje z Muzeum Zabawek i Zabawy, kieleckimi przedszkolami i szkołami, prowadząc warsztaty, konsultacje oraz autorskie programy z zakresu edukacji teatralnej. W 2013 r. wziął udział w programie „Lwt”. Otrzymał Laur Wolontariatu regionu świętokrzyskiego za pracę społeczną z dziećmi i młodzieżą. Od 1999 r. związany z kieleckim TLiA „Kubuś”.

Andrzej Kuba Sielski – aktor, lalkarz, mim, reżyser, lektor. Założyciel niezależnego teatru Gabinet Prób Generalnych. Pomysłodawca ulicznych  teatrów: Teatr Kuby Sielskiego, Pomimo Mima oraz cyklu autorskich warsztatów Pantomima i Poezja. Twórca „Zwariowanego Teatru” – akcji miejskiej mającej na celu ożywienie osiedli podczas letnich wakacji oraz projektu „Teatr Ludzkich Inicjatyw”, realizowanego na terenach wiejskich. Od 1980 r. związany z TLiA „Kubuś”.

Kamil Dudzic – rzeźbiarz, fotograf, projektant, grafik komputerowy, pedagog. Ukończył klasę o specjalności meblarstwo artystyczne w ZPSP im. J. Szermentowskiego w Kielcach oraz kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych o specjalności rzeźba oraz grafika projektowa i reklama na UJK w Kielcach. Obecnie student I roku scenografii podyplomowej (ASP Kraków). Od 2012 r. pracuje w TLiA „Kubuś” na stanowisku plastyk – montażysta dekoracji.

Piotr Ruchomski – realizator dźwięku i oświetlenia, specjalista w zakresie nagłośnienia i nowoczesnych technologii scenicznych i estradowych. Absolwent Politechniki Świętokrzyskiej. Posiada bogate doświadczenie w zakresie opracowywania scenariusza świateł i muzyki do przedstawień teatralnych. Współpracuje z siecią Klubów Młodzieżowych „Wolna Strefa”, Federacją Stowarzyszeń Kulturotwórczych „Baza Zbożowa”, Grupą Teatralną TworzyMY, pomagając młodym artystom rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności. Od 2012 roku pracuje, jako elektroakustyk w TLiA „Kubuś”.

Marek Wrona – realizator dźwięku, producent muzyczny, muzyk, pedagog. Absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi (specjalista organizacji produkcji mediów cyfrowych ) oraz UJK w Kielcach. Wieloletni realizator dźwięku w studio i live. Na stałe współpracuje z firmami rentalowymi jako realizator dźwięku live (FOH). Współtwórca studia United Records.

Wojciech Niebelski – artysta plastyk, realizator dźwięku. Absolwent ZPSP im. J. Szermentowskiego w Kielcach. Doświadczenie zawodowe zdobywał, jako technik i asystent realizatora dźwięku. Następnie, już jako samodzielny realizator podjął pracę w studiach nagraniowych w Wielkiej Brytanii (Take One, Take One Live i Tobacco Fields Records) oraz we Francji (Mesters, Studio G Point, Studio de la saine, Frank’s Studio, Studio Halbop, The Perfect Kiss). Współtwórca studia United Records.

Grzegorz Tatar – niezależny fotografik i filmowiec, tancerz. Absolwent IV LO w Kielcach. Współpracuje, jako fotoreporter z portalami CK Sport, Sportowe Fakty oraz Nasze Kielce. Wykonywał zdjęcia na zlecenie m. in. Patrycji Markowskiej, Maryli Rodowicz, Golec uOrkiestra, Blue Cafe, kabaretu Paranienormalni, TLiA „Kubuś”. Specjalizuje się w krótkich filmach reportażowych (współpraca z TVP Historia), artystycznych, teledyskach. Ma za sobą wieloletnią przygodę ze sportowym tańcem towarzyskim, w którym osiągnął wiele sukcesów na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Amatorsko gra na perkusji.

Lech Adam Skawiński – akordeonista, matematyk, informatyk, pedagog. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, emerytowany asystent i wykładowca Politechniki Śląskiej, Łódzkiej i WSH w Kielcach. Były kompozytor i akompaniator Harcerskiego Zespołu Estradowego Komendy Chorągwi Kieleckiej. Gra muzykę rozrywkową i jazzową na fortepianie, akordeonie, gitarze, klarnecie. Kielczanie znają go doskonale, jako muzyka ulicznego – akordeonistę, który specjalizuje się w wykonywaniu starych tang, piosenek francuskich, standardów jazzowych.

Joanna Kurkiewicz – grafik warsztatowy. Absolwentka ASP w Łodzi: Wydziału Grafiki i Malarstwa (specjalizacja grafika warsztatowa), Pracowni Technik Drzeworytniczych i Książki Artystycznej oraz Pracowni Papieru na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Realizuje prace w dziedzinie grafiki warsztatowej oraz instalacji. Laureatka nagrody Muzeum Narodowego w Kielcach w konkursie BWA Kielce „Przedwiośnie 36” (2013 r.) oraz II miejsca w konkursie artNoble na najlepszy dyplom uczelni artystycznych w 2013 r. Prowadzi pracownię papieru w Institue of Design Kielce. Kurator projektu „Lekcje Designu” w IDK.


 

   PARTNERZY:

             

        

 

 

 Drukuj


Tajemnica Wesołego Miasteczka / Jelenia Góra
Tajemnica Wesołego Miasteczka / Jelenia Góra
Tajemnica Wesołego Miasteczka / Jelenia Góra

Czekam na...

Opole

#004a99

Czekam na...

Opole

#004a99

Cyberiada

Kraków 01

#0081c6

Kim jestem? Bajkowe Tranformacje

Jonkowo

#e7435b

I love LBN

Lublin

#0aaba4

...bo w czasie niewiele masz czasu...

Bielsko-Biała

#E50004

Raz dwa trzy – kryjesz ty! Eins, zwei, drei – du musst sein!

Szczecin

#a3cce4

Wspaniali na tropie, czyli sposób na smoka

Toruń

#d4d700

Tandem, czyli kolaże

Białystok

#9c2283

Cyberiada

Kraków 01

#0081c6

I love LBN

Lublin

#0aaba4

...bo w czasie niewiele masz czasu...

Bielsko-Biała

#E50004

Raz dwa trzy – kryjesz ty! Eins, zwei, drei – du musst sein!

Szczecin

#a3cce4

Wspaniali na tropie, czyli sposób na smoka

Toruń

#d4d700

Niewidzialne miasta

Wrocław 03

#fdc400

Marzenia wychodzą z cienia

Łośno

#b23f2b

Marzenia wychodzą z cienia

Łośno

#b23f2b

Najwyraźniej nigdy nie był pan 13-letnią dziewczynką

Kraków 02

#0081c6

Światłoczuli

Wrocław 02

#fdc400

Po drugiej stronie lustra

Frydrychowice/Przybradz

#e8c115

Marzenia wychodzą z cienia

Łośno

#b23f2b

Najwyraźniej nigdy nie był pan 13-letnią dziewczynką

Kraków 02

#0081c6

Światłoczuli

Wrocław 02

#fdc400

Odbicia światów

Wałbrzych

#008e8a

Lokomotywa

Gostycyn

#2799d1

Miasto gra

Kielce

#96bf0d

Odbicia światów

Wałbrzych

#008e8a

Lokomotywa

Gostycyn

#2799d1

Miasto gra

Kielce

#96bf0d

Żywioły

Stepnica

#38a962

Skrzaty

Lanckorona

#e5a742

I Przegląd Zdarzeń Międzypokoleniowych

Wrocław 01

#fdc400

Lato w pokoju

Pobiedziska

#ef9971

Żywioły

Stepnica

#38a962

I Przegląd Zdarzeń Międzypokoleniowych

Wrocław 01

#fdc400

I wyświetlę film. Coś o mnie i o Tobie.

Bolesławiec

#9e9100

I wyświetlę film. Coś o mnie i o Tobie.

Bolesławiec

#9e9100

Razem widzimy więcej

Lipno

#328925

Razem widzimy więcej

Lipno

#328925

ObraSen

Olsztynek

#e4186b

Podwórko kuglarzy

Płock

#369699

Odkrywcy

Puławy

#7a6fac

a to my po ju trze - cyrk futurystyczny

Gąski

#ab929e

Podwórko kuglarzy

Płock

#369699

Ze szczytów Baszłamu

Linin

#1a6f43

Odkrywcy

Puławy

#7a6fac

Teatr naturalnie!

Tomaszów Mazowiecki

#bd1220

a to my po ju trze - cyrk futurystyczny

Gąski

#ab929e

Ze szczytów Baszłamu

Linin

#1a6f43

Teatr naturalnie!

Tomaszów Mazowiecki

#bd1220

a to my po ju trze - cyrk futurystyczny

Gąski

#ab929e

Lato w pokoju

Pobiedziska

#ef9971